Jak wzmocnić stawy?

Ból stawów jest przyczyną licznych konsultacji medycznych, od punktowych stanów zapalnych spowodowanych uderzeniami, przykurczami, stresem i długim itd., Po przewlekłe procesy, takie jak artroza, zapalenie stawów i inne rodzaje problemów reumatologicznych.

Wspólne metody odciążające

Glinka okładowa

Glina (czerwona lub zielona) jest jedną z najlepszych, aby przeciwdziałać bólowi, zmniejszać stany zapalne i przyspieszać powrót do zdrowia po uderzeniach, zwichnięciach, zapaleniu stawów, chorobie zwyrodnieniowej stawów itp. Jest wytwarzany przez okład o grubości od ½ do 1 cm, poprzez zastosowanie go bezpośrednio na bolesny obszar, w ciągu 1 do 3 dni, aby zapewnić powrót do zdrowia.

Przeprowadza się go z zimną wodą w ciosach, napięciach, obszarach zapalnych lub obszarach zaczerwienionych oraz z gorącą wodą w bólu reumatycznym bez stanu zapalnego, nerwobólów, przykurczów itp.

Składniki odżywcze niezbędne do wzmocnienia stawów

Istnieją składniki odżywcze, które pomagają poprawić organizmy kostne, ochronę chrząstki i jej utrzymanie oraz metabolizm kości. „Witamina D bierze udział w syntezie proteoglikanów, witamina C stymuluje produkcję kolagenu, a witamina E poprawia ochronę macierzy chrząstki poprzez zwiększenie wzrostu chondrocytów. Selen, cynk, miedź i mangan, a także wielonienasycone kwasy tłuszczowe wydają się być zaangażowane w procesy wytwarzania kolagenu i zmniejszania stanu zapalnego chrząstki ”- wyjaśnia.

  • Wapń i fosfor: pomagają uzupełniać tworzenie, rozwój i utrzymanie kości i zębów, ale proces jest utrzymywany w równowadze, ponieważ „ich obfitość lub brak wpływa na zdolność wchłaniania drugiego”.
  • Magnez: jest częścią struktury kości i błon komórkowych. „Musi znajdować się w całkowitej równowadze z wapniem, ponieważ jego brak hamuje syntezę witaminy D, niezbędnej do prawidłowej mineralizacji kości”.
  • Krzem: ma główną funkcję w syntezie elastyny ​​i kolagenu, które pomagają zoptymalizować wiązanie wapnia i magnezu w kościach oraz stymulują tworzenie kości i mineralizację.
  • Siarka: Siarka jest częścią kolagenu, pierwiastka, który tworzy ścięgna, chrząstki i więzadła.

Sport wzmacniający stawy

Ćwiczenie stawów w celu uniknięcia przyszłych urazów jest prostym zadaniem, ale wymaga wytrwałości i poświęcenia. Ważne jest, aby ćwiczyć sport, aby wzmocnić mięśnie, a tym samym uniknąć możliwego uszkodzenia lub kontuzji łokci, ramion, nadgarstków, kostek itp. Stawy są bardziej podatne na kontuzje, gdy mięśnie i więzadła je podtrzymujące są słabe. Dlatego ważne jest, aby unikać siedzącego trybu życia i ćwiczyć ciało.

Najlepszym sposobem leczenia jest zapobieganie. W tym celu nie należy zapominać, że pierwszym krokiem w sporcie jest rozgrzewka. Dzięki temu okresowi przygotowania mięśnie są w stanie wytrzymać intensywność pracy, którą wykona później sportowiec. Poprzez lekkie skurcze i kolejne wydłużenia mięśni mięśnie kurczą się z większą prędkością, mocą i wydajnością. W ten sposób ruch jest usprawniony, a koordynacja nie jest zaburzona.

Leave a comment

Your email address will not be published.